Payless Car Rental

Payless Taisyklės ir Sąlygos

Papildomas vairuotojas
Aptarnavimas ne darbo valandomis / vėlyvas atvykimas
Reikalavimai dėl amžiaus
Draudimas nuo eismo įvykių / atsakomybė už transporto priemonės sugadinimą
Debeto kortelė
Nuoma grąžinant automobilį kitur
Degalų politika / degalų pildymo kaina
Geografiniai / ridos apribojimai
Atidėjimo laikotarpis
Rezervacijos išlaikymo politika (oficialiai vadinama „Išlaikymo politika“)
Rūkyti draudžiama
Stovėjimo / eismo taisyklių pažeidimai
Mokėjimo informacija
Telefonas ir el. paštas
Draudžiamas automobilio naudojimas ir papildomų paslaugų anuliavimas
Reikalavimai ir apribojimai
Pagalbos kelyje programa
Papildoma įranga ir paslaugos
Mokesčiai ir rinkliavos
Vairuotojo pažymėjimas

Papildomas vairuotojas:

Papildomai įgalioti vairuotojai turi atitikti reikalavimus dėl minimalaus amžiaus, jie taip pat privalo turėti mažiausiai 1 metus galiojantį vairuotojo pažymėjimą. Visos vietovės taisyklės, taikomos nuomininkui, galioja ir visiems papildomiems vairuotojams.

Papildomo vairuotojo mokestis yra 10 € per dieną.

Aptarnavimas ne darbo valandomis / vėlyvas atvykimas:

Jei paimama arba atiduodama 18.00–06.00 val., kiekvienu atveju taikomas 50 € aptarnavimo ne darbo valandomis mokestis. Ši kaina rodoma> bendrojoje kainoje, pateikiamoje rezervuojant. Jei reikalingas aptarnavimas ne darbo valandomis, klientų gali būti paprašyta pateikti kredito kortelės ir skrydžio informaciją. Grąžinimas ne darbo valandomis leidžiamas daugeliu atvejų. Jei pageidaujate daugiau informacijos, susisiekite su Lietuvos „Payless“ tiesiogiai.

Reikalavimai dėl amžiaus:

Nuomininko amžius turi būti bent 19 metų, jis privalo turėti galiojantį ir jo vardu išduotą vairuotojo pažymėjimą ir kurio nors iš didžiųjų tinklų kredito kortelę. Atitinkamų grupių automobiliams taikomi tokie vairuotojo minimalaus amžiaus apribojimai: A, B – 19 metų, C, D, E, F, I, P – 21 metai, K, G, J, H, L ir M – ne mažiau kaip 23 metai. Jei pagrindinis ir (arba) papildomi vairuotojai yra jaunesni, kiekvienam jaunesniam vairuotojui taikoma jauno vairuotojo priemoka – 15 € per dieną. Ši priemoka taip pat taikoma nuomininkams, kurių vairavimo stažas nesiekia 1 metų. Jaunų vairuotojų priemoka nerodoma bendrojoje kainoje, pateikiamoje rezervuojant.

Draudimas nuo eismo įvykių / atsakomybė už transporto priemonės sugadinimą:

Standartinis draudimas nuo eismo įvykių („Collision Damage Waiver“, CDW) ir vagystės („Theft Protection“, TP) yra jau įtrauktas į jūsų kainos pasiūlymą. Tai reiškia, kad už kiekvieną visą parą arba jos dalį, kai automobilis jums išnuomotas ir yra eksploatuojamas pagal nuomos sutartį, visus nuostolius dėl automobilio praradimo ar sugadinimo prisiimame mes. Jei atitinkami teisės aktai tai leidžia, pirmiau paminėta nuostata netaikoma, jei sugadinami arba pametami rakteliai ar nuotoliniai patekimo į transporto priemonę įrenginiai, tenka vilkti arba atlikti padangų remontą dėl nesusijusių su eismo įvykiais priežasčių. Be to, tai netaikoma franšizės sumai, nurodytai nuomos dokumente. Franšizės suma priklauso nuo automobilio grupės. Ji nurodyta toliau pateiktoje lentelėje:

Automobilio dydis Markė ir modelis Franšizės suma Draudimas su nuline CDW franšize (1 diena) Draudimas su nuline vagystės franšize (1 diena)
A Mini Volkswagen Up 690 € 11,00 € 11,00 €
B Ekonominė klasė Toyota Yaris 690 € 11.00 € 11.00 €
C Kompaktinė klasė VW Golf 690 € 11,00 € 11,00 €
D Kompaktinė klasė (aut. pavarų dėžė) Toyota Corolla 690 € 17,00 € 17,00 €
E Vidutinė klasė Skoda Octavia 690 € 17,00 € 17,00 €
F Kompaktinės klasės universalas Toyota Auris 690 € 17,00 € 17,00 €
G Mikroautobusas (8+1 vietų) VW Caravelle Minibus 1190 € 21,00 € 21,00 €
H 4 varomi ratai Nissan Qashqai 990 € 17,00 € 17,00 €
I Vidutinės klasės universalas Toyota Avensis 690 € 17,00 € 17,00 €
J 4 varomi ratai (aut. pavarų dėžė) Toyota RAV4 1190 € 21,00 € 21,00 €
K Minivenas (6+1 vietų) Toyota Verso 1000 € 17,00 € 17,00 €
L Vidutinė klasė (aut. pavarų dėžė)c VW Passat 990 € 17,00 € 17,00 €
M Verslo klasė (aut. pavarų dėžė) Audi A6 1490 € 21,00€ 21,00€
P Kompaktinė klasė (hibridinis) Toyota Auris Hybrid 700 € 17,00€ 17,00€

Pastaba: jei CDW ir TP atsisakote, „Payless“ nuomininko kredito kortelėje rezervuoja visą transporto priemonės vertės ir nuomos kainos sumą. Jei pageidaujate papildomos draudimo apsaugos, franšizės panaikinimą arba sumažinimą galite įsigyti vietoje. Tiesiog pasiimdami automobilį pasiteiraukite to „Payless“ aptarnavimo vietoje.

Jei automobilis pakliūna į eismo įvykį arba jam padaroma kokia nors žala, kiekvienu atveju taikomas 45 € žalos administravimo mokestis.

Debeto kortelė:

Lietuvos „Payless“ nepriima debeto kortelių.

Nuoma grąžinant automobilį kitur:

Išnuomotus visų grupių automobilius galima grąžinti kitur. Kaina nurodoma rezervavimo metu. Grąžinimo kitur kainos pridedamos papildomai. Vilniuje išnuomoto automobilio grąžinimas Kaune kainuoja 35 €, Palangoje – 70 €. Jei Lietuvoje išnuomotas automobilis grąžinamas Latvijoje, tai kainuoja 150 €, Estijoje – 260 €, o Lenkijoje — 350 €. Informacija apie automobilio grąžinimą kitur nurodoma kainos pasiūlyme. „Payless“ automobiliais draudžiama įvažiuoti į Baltarusiją, Ukrainą ir Rusiją. Jei automobilis grąžinamas kitur, tačiau tam nebuvo gautas leidimas, taikomos priemokos. Susisiekite su mumis el. paštu payless@payless.lt arba skambinkite +370 52 507 500.

Degalų politika / degalų pildymo kaina:

Visi nuomojami automobiliai pateikiami pilnu degalų baku. Jei grąžinamo automobilio degalų bakas nėra pilnas, pildymas kainuoja 3,50 € už litrą. „Payless“ nuomos punktuose galima įsigyti degalų pildymo degalinės kaina paslaugą.

Geografiniai / ridos apribojimai:

Teisė keliauti Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje suteikiama automatiškai. Jei ketinate keliauti į užsienį, Lietuvos „Payless“ nuomos punkte galite įsigyti 10 € per dieną kainuojantį draudimą nuo gedimų. Jei pageidaujate nuomotu automobiliu keliauti už Baltijos valstybių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) ribų, turite pateikti atitinkamą prašymą.

Nuomininkų, kurie pageidauja išvykti iš Baltijos valstybių, prašome tai nurodyti rezervavimo metu arba nuomos punkte, el. paštu payless@payless.lt arba skambinti į +370 52 507500. Jei iš Baltijos valstybių išvyksite apie tai nepranešę Lietuvos „Payless“, nuomos mokestis bus skaičiuojamas taikant vietinį įkainį, galiojantį Baltijos valstybių aptarnavimo zonoje. Papildomos ridos kaina – 0,20 € už kiekvieną kilometrą. Jei transporto priemonė sugestų už Baltijos valstybių ribų, nuomininkas privalo kuo greičiau susisiekti su Lietuvos „Payless“ technine tarnyba telefonu +370 698 44831. Tokiu atveju nuomininkas savo sąskaita turi pristatyti transporto priemonę į artimiausią „Payless“ servisą Baltijos valstybėse, kurį nurodo techninė tarnyba.

Atidėjimo laikotarpis:

Nuoma grindžiama 24 valandų atkarpomis. Klientui suteikiamas 29 minučių atidėjimo laikotarpis. Jei klientas pasilieka automobilį atidėjimo laikotarpiui pasibaigus, nuo pirmosios minutės taikomas valandinis įkainis.

Rezervacijos išlaikymo politika (oficialiai vadinama „Išlaikymo politika“):

„Payless“ laikosi principo išlaikyti rezervuotą transporto priemonę įprastinėmis darbo valandomis (08.15–18.15 val.) – tą kalendorinę dieną, kai suplanuotas atvykimas.

Rūkyti draudžiama:

„Payless“ taiko išplėstines patikros procedūras, kuriomis siekia, kad nuomininkai patirtų tik puikius įspūdžius. Prieš perduodant transporto priemonę klientui, įsitikinama, kad joje nebuvo rūkyta. Kai transporto priemonė grąžinama, ji patikrinama. Jei paaiškėja, kad iš transporto priemonės reikės šalinti rūkalų kvapą arba likučius, nuomininkui pritaikomas iki 250 € mokestis.

Stovėjimo / eismo taisyklių pažeidimai:

Jei tuo metu, kai naudojotės transporto priemone, jums buvo paskirta baudų už stovėjimo arba eismo taisyklių pažeidimus, sumokėti jas privalote patys. Jei nuomos laikotarpiu jums buvo paskirta baudų, „Payless“ jas apskaitys ir įtrauks tai į jūsų sąskaitą. Be pačių baudų turėsite sumokėti ir aptarnavimo mokestį, mokamą trečiajai šaliai ir siekiantį 45 € už kiekvieną pažeidimą. Suma už tai bus tiesiogiai išskaityta iš jūsų kredito kortelės, kuria naudojotės atlikdami nuomos sandorį. Šie mokesčiai bus rodomi kaip atskira jūsų kredito kortelės arba banko sąskaitos išrašo eilutė. Be to, pritaikysime 45 € mokestį, jei paliksite automobilį bendrojoje Vilniaus oro uosto automobilių stovėjimo aikštelėje (grąžindami automobilį į „Payless“ punktą pastatykite jį į „Payless“ stovėjimo aikštelę, o ne į viešąsias aikšteles arba vietas, kuriose stovėti draudžiama). Jei automobilis pastatomas draudžiamoje vietoje, taikomos visos atitinkamos baudos. Jei prarandama Vilniaus oro uosto stovėjimo kortelė, taikoma 45 € bauda.

Mokėjimo informacija:

Nuomos sandorio momentu jūsų kredito kortelėje autorizuojama numatomos nuomos kainos ir užstato suma. Jei kredito kortelė – įmonės, ant jos irgi turi būti nurodytas nuomininko vardas bei pavardė. Kai automobilis grąžinamas, grąžinama ir nepanaudota autorizuotos sumos dalis. Kai nuomojami G, J ir M grupių automobiliai, reikia 2 skirtingų kredito kortelių.

Leidžiami mokėjimo būdai yra tokie:

 • Visa
 • MasterCard
 • American Express

Telefonas ir el. paštas:

Lietuvos „Payless“ pagrindinis telefono numeris yra +370 52 507500, visą parą veikianti gedimų linija – +370 698 44831.

Jei turite kokių nors klausimų, visada prašome kreiptis į mus el. pašto adresu payless@payless.lt.

Draudžiamas automobilio naudojimas ir papildomų paslaugų anuliavimas:

Automobilio naudojimas tam tikru būdu, taip pat tam tikri jūsų arba vairuotojo veiksmai ar neveikimas gali būti laikomi sutarties pažeidimu. Jei šioje pastraipoje nurodytos nuostatos pažeidžiamos (į tai įeina situacijos, kai automobilį valdo neįgaliotas vairuotojas), tai laikoma sutarties išimtimi, todėl visiškai anuliuojamas atsakomybės draudimas ir visos papildomos paslaugos (įskaitant papildomus draudimus, pagalbos kelyje programą bei visapusį ar dalinį draudimą nuo eismo įvykių). Be to, tokiu atveju visa atsakomybė už baudas, konfiskacijas, areštus, atgavimo ir saugojimo kaštus, įskaitant visas su tuo susijusias teisines išlaidas, rinkliavas ir mokesčius, tenka jums. Šios pastraipos pažeidimais laikomos situacijos, kai:

 • 1. Naudojatės automobiliu arba leidžiate juo naudotis:
  • a) asmeniui, kuris nėra įgaliotas vairuotojas;
  • b) komercinio keleivių vežimo arba nuomos tikslais;
  • c) kam nors vilkti arba stumti;
  • d) atliekant bandymus, dalyvaujant lenktynėse ar konkurse, arba eksploatuojant ant neasfaltuotų kelių;
  • e) vairuotojui būnant apsvaigusiam nuo alkoholio ar kitų kontroliuojamų medžiagų;
  • f) atlikti veiksmams, kurie galėtų būti pagrįstai laikomi nusikaltimu ar baudžiamuoju nusižengimu, įskaitant kontroliuojamų medžiagų arba kontrabandinių prekių vežimą;
  • g) nepaisant taisyklių arba perkrovus.
 • 2. Jūs arba papildomas vairuotojas, nepriklausomai nuo to, ar jis įgaliotas:
  • a) nedelsdami (vos tik apie tai sužinoję) nepranešate apie automobilio sugadinimą arba praradimą ir raštu nepateikiate ataskaitos apie eismo įvykį / incidentą, arba tinkamai nebendradarbiaujate atliekant tyrimą;
  • b) automobilį įgyjate sukčiaudami arba pateikdami melagingą informaciją;
  • c) paliekate automobilį arba neišimate jo raktelių ir neužrakinate visų durų, langų ar bagažinės, o automobilis pavagiamas arba jo atžvilgiu atliekamas vandalizmo aktas;
  • d) tyčia arba sąmoningai nepaisydami pavojaus sugadinate arba leidžiate sugadinti automobilį;
  • e) grąžinate automobilį ne darbo valandomis ir jis dėl to sugadinamas, pavagiamas arba jo atžvilgiu atliekamas vandalizmo aktas.
 • 3. Šios sutarties pažeidimu laikomos ir situacijos, kai „Payless“ automobilis eksploatuojamas ar vairuojamas naudojantis rankiniu belaidžio ryšio įrenginiu arba kitu įrenginiu, kuris gali priimti ar siųsti telefono ryšio signalus, elektroninius duomenis, el. pašto arba SMS žinutes.

Reikalavimai ir apribojimai:

Nuomos laikotarpiu visi vairuotojai turi atitikti nuomos vietovėje keliamus minimalius amžiaus reikalavimus, turėti galiojančius vairuotojo pažymėjimus, per pastaruosius 1 metus nebūti sukėlę eismo įvykių ir pateikti kurio nors iš didžiųjų tinklų kredito kortelę, išduotą jų vardu.

Taip pat žr. amžiaus, mokėjimo informacijos, draudimo, vietos nuomininko ir geografinių apribojimų sąvokas.

Pagalbos kelyje programa:

Pasirinkus produktą „Roadside Safety Net“ (RSN) padengiama iki 150 € pagalbos kelyje išlaidų (avarinis vilkimas, ištraukimas, užvedimas laidais, išsileidusios padangos keitimas, atrakinimas, skubus degalų pristatymas). Užsisakyti RSN galite „Payless“ nuomos punkte, už vos 7 € per dieną.

Papildoma įranga ir paslaugos:

 • GPS navigacijos įrenginys („Garmin“) – 10 € per dieną.
 • Planšetinis kompiuteris / „Wi-Fi“ – 15 € per dieną.
 • Vaiko kėdutė – 10 € per dieną; vaiko pasostė – 10 € per dieną.
 • Garantuotas dyzelinis automobilis – 20 € per dieną.
 • Pristatymas ar paėmimas miesto ribose – 30 € už kiekvieną atvejį.

Mokesčiai ir rinkliavos:

 • 21 % PVM į kainos pasiūlymą jau įtrauktas.
 • Jei nuomos operacija atliekama ne darbo valandomis (t. y. 18.00–06.00 val.), taikoma 50 € priemoka.
 • 25 € už dieną, jei grąžinimo data ir vieta yra kita, nei sutarta.
 • 250 €, jei prarandami automobilio rakteliai arba dokumentai. Grąžindami transporto priemonę nepamirškite grąžinti jos dokumentų ir raktelių, nes kitaip turėsite susimokėti mokestį, taikomą dokumentus ar raktelius praradus.
 • 25 €, jei prarandamas kelių žemėlapis. Visuose „Payless“ automobiliuose yra Baltijos valstybių kelių žemėlapiai.
 • 250 €, jei pavagiamas, prarandamas arba sugadinamas GPS įrenginys ar planšetinis kompiuteris.

Vairuotojo pažymėjimas:

Jei vairuotojo pažymėjimo rašmenys yra ne lotyniški arba jis išduotas valstybėje, kuri nėra prisijungusi prie 1968 m. lapkričio 8 d. Vienos Kelių eismo konvencijos, reikalingas tarptautinis vairuotojo pažymėjimas.